Batıkent İngiliz Kültür Koleji

İlkokul | Batıkent Özel Okul | Batıkent Kolej

İlkokul

Okulumuzda bilim, sevgi ve hoşgörü ilkelerinin ışığında öğrencilerimize, demokratik ve çağdaş bir eğitim ortamı sağlanmaktadır.
 “Kurgulu tematik eğitim programı.”

 Belirlenmiş önemli kazanımlar, tüm derslerle ilişkilendirilir, günlük yaşantıyla bağdaştırılır. Öğrencilerin yaparak, yaşayarak hayata geçirmeleriyle öğrenme somutlaştırılmış olur. Hayat bilgisi dersinde kimi zaman kendimizi tam da hayatın içinde bir kasabada buluruz ya da pazarda belki de büyük bir ormanda. Matematik dersinde bir fil kadar büyük problemlerimiz olur. Bir filin yıkanması için kaç kova su gerek ya da havuzda yıkansa bu havuz kaç muslukla dolar, boşalır. Büyük fabrikalar kurulur okulumuzda. Bir bakmışsınız ses üretiliyor, bir bakmışsınız yeni sözcükler üretiliyor ama en zıt anlamlılarından. Hatta bu fabrika turşu, yoğurt fabrikalarına da dönüşür. İşte böyle öğreniriz deneyerek, yaparak, yaşayarak ve eğlenerek…

Okul yaşantısının tamamında bilingual eğitim (çift dilli eğitim) uygulanır.

BÜTÜNSEL BEYİN MODELİ İLE ÇOK YÖNLÜ GELİŞİM
Uygulamalı dersler sadece öğrencilerin keyifli anlar geçirmesini sağlayan dersler değildir. Bu dersler aynı zamanda beynin her iki tarafını da harekete geçirerek öğrencilerin bütünsel gelişimini sağlayan önemli etkinliklerdir.

SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER
Öğrencilerimizin ilgi ve meraklarına uygun olarak ya da onları yeni ilgi alanlarıyla tanıştırmak için; kendilerini ifade edebilecekleri, hobi edinebilecekleri ve öğrencilerimizin gelişmelerini sağlayacak İngilizce Drama, Satranç, Modern Dans, Bale, Jimnastik, Basketbol, Futbol vb. alanlarda cumartesi günleri kurslar açılır. Bu kurslar yıl boyunca devam eder.

GEZELİM, GÖRELİM ve ÖĞRENELİM
Öğrencilerin öğrendiklerini somutlaştırdıkları, hayata geçirdikleri sosyal, kültürel, teknolojik ve bilimsel değerleri tanımaları, gelişimleri takip etmelerini amaçlayan geziler okul programımıza entegre edilmiş bir şekilde hayata geçirilmiştir.
Öğrencilerimiz geziden önce, gezi sırasında ve sonrasında yaptıkları etkinliklerle geziyi içselleştirirler.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ
Öğrencilerimizin sosyal, zihinsel ve duygusal gelişimleri bir bütündür. Bu bütünsel gelişim, hayat başarısının ve mutlu olmanın temelini teşkil eder. İngiliz Kültür Kolejleri olarak temel amaçlarımızın arasında öğrencilerimizin:
* Yakın ya da uzak çevrelerinde yardıma ihtiyacı olanların farkına varmalarını,
* Yardım etmenin, çok önemli bir değer olduğunu fark etmelerini ve yaşamalarını,
* Mutlu olmanın sadece kendi ihtiyaçlarının giderildiği zaman değil; başkalarının da mutlu olmasından mutluluk yaşanacağını fark etmelerini ve yaşamalarını sağlamak gibi önemli değerler bulunmaktadır. Bu değerlerin hayata geçirilmesinde “Sosyal Sorumluluk Projelerimizi” her sene velilerimizin desteği ile hayata geçiririz.

Ön Kayıt Formu