Batıkent İngiliz Kültür Koleji

Anaokulu | Batıkent Özel Okul | Batıkent Kolej

Anaokulu

HER GÜN AYNI SINIFTA HAYAL KURULMAZ

“Öğrencilerimiz haftanın her günü başka bir sınıfta eğitim alırlar.”

Ülkemizde uzun yıllardır güvenin odak noktası haline gelen, Batıkent’in en çok tavsiye edilen okul öncesi ve eğitim kurumu olan  anaokulumuz, 3-6 yaş grubu öğrenciler için  özel bir yapılandırmayı İngiliz Kültür Kolejleri Anaokulu olarak sunmaktadır. 

Batıkent İngiliz Kültür Kolejleri Anaokulu çocukların en temel özelliği olan merak duygusunu ve hayal dünyalarını en üst düzeyde geliştirecek biçimde hazırlanmış sınıflarda, çocuk güvenliğini maksimum düzeyde gözeterek özel yöntemlerle İngilizce öğretirken diğer yandan da çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen aktivite programları sunar. 

DENİZLER ÂLEMİ SINIFI  
Gelecek sınıfımız, çocuklarımızın geleceği şimdiden kurgulayabileceği, insanlık adına olumlu beklentiler geliştirebileceği, insanoğlunun ilerde sahip olacağı bilimsel ve teknolojik gelişmelere çabuk adapte olmalarını sağlayacak biçimde kurgulanmıştır.

UZAY SINIFI
Gökyüzü, yıldızlar, farklı gezegenler ve farklı yaşam formları her çocuğun ilgisini çeker. Uzay sınıfımız çocuklarımızın uzayı ve dünyamızı algılama sürecini hızlandıracak, onların merak duygularını kamçılayacak ve ömür boyu belleklerinden silinmeyecek öğrenmeler gerçekleştirmelerini sağlayacak.

MASAL SINIFI
Masal sevmeyen çocuk olur mu? Bütün çocuklar masal sever. Masallar çocukların hayal dünyasını besleyen, yaşamı adlandırmalarını ve yaşama ilişkin kavramları, değerleri öğrenmelerini sağlayan, onları eğlendiren ve bu arada eğiten çok önemli öğrenme araçlarıdır.

KÖY SINIFI
Metropollerin giderek yaygınlaştığı günümüz dünyasında köy yaşantısı giderek yok olmakta ve çocuklarımız bu yaşam biçimini hiç tanıyamadan büyümekteler.

ORMAN SINIFI
Çocuğunuzu kaç kez bir ormana götürdünüz? Siz bir ormanda yönünüzü nasıl bulacağınızı biliyor musunuz? Çocuklarımız ormanlar âleminde ders yaparken yaşama ve doğaya ilişkin çok özel bilgilere sahip olacak, ormanların önemini kavrayacak, farklı canlı türlerini tanıyacak, hayvanları ve doğayı çok sevecekler. Metropollerin giderek yaygınlaştığı günümüz dünyasında köy yaşantısı giderek yok olmakta ve çocuklarımız bu yaşam biçimini hiç tanıyamadan büyümekteler.

ANAOKULUMUZ
Kurgulu Tematik Eğitim Programı
"Öğrencilerimizin Ritmine Göre İlerleriz."
Okulumuzda bir gün dev ayaklar karşılayabilir sizi ya da masalını kaybeden bir yıldızın “kayıp aranıyor” afişi, başka bir gün maceracı bir örümcek kocaman ağlar örmüştür okul kapılarına! Örümcek Kito’nun ağına takılır.

Kuru bir yaprak, kuyruklu bir nota, balık kılçığı, bazı rakamlar ve takvim yaprağı…
İşte böyle başlar İngiliz Kültür Kolejlerinde gün. Her ay; ilginç, maceralı bir öykü ve çılgın kahramanlarla yaşanır okulumuzda.
Çünkü ilgi duyduğumuzda çok daha fazla heyecanlanır, merak eder ve öğrenmeye açık oluruz.

Öğrencilerimizin ritmine göre ilerler, ilerledikçe ilgilerine göre geliştirir, değiştiririz sürecimizi.

Atölyelerimiz ve Tematik Öğrenme İstasyonları
Okulumuzda öğrencilerimiz için soru sormayı destekleyecek ortamlar ve atölyeler, sorularını ve meraklarını çoğaltacak süreçler geliştirir ve bu soruların peşinden gitmelerine fırsat tanırız.

* Beceri Geliştirme Atölyesi
* Ahşap Atölyesi
* Moda Tasarım Atölyesi
* Proje - Tasarım Atölyesi (Bir fikrim var)
* Kil - Seramik / Sanat Atölyesi
* Drama - Bale - Dans
* Satranç
Tematik öğrenme istasyonlarında ve atölyelerde deneriz, dokunuruz, hata yaparız, yeniden başlarız, ölçeriz, tasarlarız, hayal kurarız, iş birliği yaparız.

Ön Kayıt Formu