Batıkent İngiliz Kültür Koleji

İspanyolca Eğitimi | Batıkent Özel Okul | Batıkent Kolej

İspanyolca Eğitimi

İspanyolca dünyada en çok ülkede resmi dil olarak kabul edilen dildir. Amerika’da ülkenin genelinde ve dünyada İngilizce’den sonra en çok konuşulan ikinci dil İspanyolca’dır.

İspanyolca; Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği gibi uluslararası organizasyonlarda resmi dil olarak kullanılmaktadır.

Bu unsurlar göz önüne alındığında öğrencilerimizin iş yaşamında başarı sağlamaları, farklı kültürleri tanıyarak vizyonlarını genişletmeleri için okulumuzda ikinci yabancı dil olarak İspanyolca eğitimi verilmektedir.

Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre İspanyolca dil düzeyleri:

A1 – A2 Nivel Inicial
A2 –B1 Nivel Pre-Intermedio
B1 –B2 Nivel Intermedio
B2 – C1 Nivel Avanzado

Seviye A1: Öğrencilerimiz A1 seviyesini tamamladıklarında günlük hayatta kullanabilecekleri basit cümleler kurabilir, basit ve kısa metinleri kolaylıkla okuyup yazabilirler.

Seviye A2: Bu seviyede öğrencilerimiz kendisi, ailesi, sevdiği yerler, işi veya eğitimi hakkında bilgi verip bu konularla ilgili kurulan cümleleri anlayabilirler.

Seviye B1: Öğrencilerimiz bu seviyeyi tamamladıklarında uzun metinleri okuyabilirler. Metinlerde geçen konuları daha kapsamlı bir şekilde anlayabilir ve üzerine yorum yapabilirler. İlgi duydukları konular üzerine yazı yazıp konuşabilir ve geleceğe dair planlarından bahsedebilirler.

Seviye B2: Öğrencilerimiz bu seviyeyi tamamladıklarında bir İspanyolla ya da anadili İspanyolca olan biriyle akıcı bir şekilde konuşup güncel konular üzerine yorum yaparak daha içerikli uzun metinler yazabilirler.

Seviye C1: Öğrencilerimiz bu seviyeyi tamamladıklarında akıcı bir biçimde konuşup karşısındakini rahatça anlayabilir, İspanyolca’yı meslek hayatında ve iş yaşamında rahatça kullanabilirler.
Ön Kayıt Formu