Batıkent İngiliz Kültür Koleji

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık | Batıkent Özel Okul | Batıkent Kolej

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

İngiliz Kültür Koleji rehberlik birimi çalışmaları öğrencilerin yalnızca zihinsel gelişimlerine yönelik olmayıp, onların bedensel, ruhsal, sosyal gelişimlerini de göz önünde bulundurur.

Öğrencilerin okul ortamında duygusal ve sosyal olgunluk kazanmalarını sağlamak, farkındalıklarını geliştirmek çalışmalarımızın temelini oluşturur. Rehberlik birimi olarak öğrencilerimizin öğrenme ile ilgili olumlu tutumlar kazanmalarını, kendilerini tanıyarak açık ve net bir şekilde ifade edebilmelerini sağlamaya yönelik faaliyetler yürütmekteyiz.

Bununla birlikte etkin ders çalışma becerilerini kazandırmaya yönelik çalışmalar yaparak öğrencimizle yakından ilgilenmekte, okul başarısını engelleyen çeşitli etkenleri uzak tutarak huzurlu, mutlu ve grup birliği içerisinde hareket etmelerini sağlamaya yardımcı olmaktayız. Velilere yönelik; çocuk gelişimi, anne-baba-çocuk iletişimi, çocuk eğitimi, öğrencilere yönelik ise; sınav kaygısı, ergenlik dönemi, arkadaş ilişkileri, verimli çalışma teknikleri, kaygı ve öfke kontrolü gibi seminerler vererek, öğrencilerimizin ve velilerimizin yaşamlarına ışık tutmayı amaçlamaktayız.

Bununla birlikte öğrencilerimizde dönem içerisinde meydana gelen değişiklikleri yakından takip etmek amacıyla test, envanter ve anket çalışmalarımızı yaş seviyelerine göre uygulamaya devam etmekteyiz. Alınan sonuçlar ise, sınıf öğretmeni ve aile ile paylaşılır. Bu bilgiler ışığında öğrencilerimize ve velilerimize yol gösterilmesi amaçlanmaktadır. Yarının teminatı olan çocuklarımıza yarının gözüyle bakalım ki yarınlarımız aydınlık olsun..  
Ön Kayıt Formu